Menü

   Ana Sayfa
   Sohbet'e Giriş
  Acı Sözler
  Ağır Sözler
  Afilli Sözler
  Ali Kınık şarkıları
  Anlamlı Sözler
  Ayrılık Sözleri
  Aşk Limanı Sözleri
  Aşk Sözleri
  baho facebook Sözleri
  Can Sıkıntısı Sözleri
  Can YüceL Sözleri
  Cemal Süreya Sözleri
  DamaR Sözler
  Dogum Gunu Mesajlari
  dokunan sözler
  Dostlar Kervani Sözleri
  DuygusaL Sözler
  Erkek Giyim
  Facebook Duvar yazıları
  gunaydin mesajlari
  güncel HaberLer
  Güzel Sözler
  hafta başi Sözleri
  hafta sonu mesajları
  Hayırlı SabahLar Sozleri
  Hisler Aynası
  Hüzünlü Sözler
  iyi Geceler Mesajları
  Kadın Giyim
  Kahraman Tazeoglu
  Kapak Sözler
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Kutlama Mesajları
  LaL-ü Aşk Sözleri
  Magazin haberleri
  Mezar Taşı Yazıları
  mobil ekran kağidi
  Müzik Dinle Mp3 İndir
  Müzik Haberleri
  Necip Fazıl Sözleri
  Pazar mesajlari
  resimli cuma mesajları
  resimli dini sözler
  Resimli Dua Sözleri
  resimli mevlana sözleri
  Romantik Sözler
  Rüya tabirleri
  sedat peker sözleri
  semsi tebrizi sozleri
  Sohbet Odaları
  Twitter Sözleri
  Yemek Tarifleri
  Yürek Sızım SozLeri
  Özdemir Asaf Sözleri
  Özlem Sözleri
  Şiir Köşesi
  İletişim
 

         sitemap

 Dini chat

Okunma

2783

mircte sohbet  

Dini Chat OdaSina Hoş Geldınız Dini Sohbet,lerin sizlere her daim sunmuş oldugu hizmet islami sohbet hakkında bir kaç bilgi verme amaçlı oLup,Bir kitabın başından birkaç sayfa okuyup, ya da bir filmin ilk girişini seyredip o eserler hakkında karar vermeye kalkışmak, en azından cahilliktir, bilgisizliktir. Elma ağacının tohumuna bakıp, Hani, elma bunun neresinde?” diyen birinin önce bilgisizliğine, sonra da aceleciliğine hükmedilir. Evet, insan hem cahildir, hem de acelecidir; bunu aşamadıkça da bunalımdan, stresten, derin kuyulardan kurtulması zordur.


İnsana verilen nimetlerin kıymetini, insanın algılayabilmesi için, bazen onun üzerine karanlıklar çöker. O da “Eyvah! Hayatım karardı!” diyerek ümitsizliği mesken edinir. Oysa bu karanlıklar, bu gece, aslında ona biraz sonra armağan edilecek olan gündüzün müjdeleridir

Dünyanın, dünya karanlığının bir özelliği, bir amacı, orada insanın ahireti araması adına düşünmesi, çaba sarf etmesi içindir. Hayat zıtlardan meydana gelmiştir; dünya, ahiretin zıddıdır. Bugün içinde bulunduğun dert ve sıkıntılar, senin ölmeni değil, olmanı sağlıyor; sen çıkıp isyan feryadı basıyorsan, cehaletini de ilan ediyorsun demektir. Hangi cahil mutlu olmuştur?

İnsanın görevi, Rabbinin kendisindeki tecellisini olgunlaştırmak, terbiye etmek ve ruhunu sonsuzluğa hazırlamaktır. Bunu başardığı zaman, onun fiziki eksiklik veya donanımları onu etkilemez; çünkü o, fani olanın zebunu, tutsağı olmaktan kurtulmuştur. Gerçek özgürlük de bu değil midir? Terbiye, Rabbin varlık üzerindeki tecellisidir; insan bu tecelliyi hissetmek ve olgunlaştırmakla görevlidir. Bunu başaramayan insan “hayvandan da aşağıdır.

İnsan zaman denen sihirli olguyu biraz hissedebilse, o vakit, bazı şeyleri başından itibaren sezmeye başlar. İşte asıl bilgiye giden yol da budur. Kendi zayıflığına bakıp, başkalarının semizliğinden kıskanmaz, olaylar ve verilerini kalbin ışığı altında aklının gözüyle görür ve tatmin olur

dini sohbet, dini chat, dini sohbet odaları, dini chat odaları, dini chat sohbet ve daha fazlası için doğru adres,Hak etmediğin halde, makamından, fiziğinden, zenginliğinden vb, övülüyorsan, bu zehirli arzu ve şehvet senin sonunu hazırlayabilir. Bazı ağlayışlar da bunların ilacı konumundadır.

Bütün mesele, hayatı Yaratan’ın şifreleri doğrultusunda hayatı yaşamak ve insanlığa ulaşmaktır. İnsanlığa ulaşabilmenin formülü de zıtları kendi içinde cem etmek ve bunların çarpışmalarına bedenini mekân edinirken, ruhunun özgürce akışını hissedebilmektir. Bütün bunlar bir sistem içinde gerçekleşir. Bu sistemin adına da İslam denir. Bu akışı sağlayabilen ve bu sisteme uyum sağlayarak yaşayabilenlere “İNSAN” denir.

islami sohbet, dini sohbet, islami chat, dini chat, din sohbet, sohbet chat, dini sohbet odaları, dini sohbet siteleri kelimelerinde en hizli dini chat sitesidir.  Yorumlar

 
Öpüyor mu seni


sevgiliye gurur verecek sözler


yeminli ask sozleri


Tek başına da mutlu olabilen


odtü den diploman


DuaLariniz kabuL oLsun


Benimle ölümden vazgeçen


Güzel yürekli bir kadınla


Bitmiş ile ilgili sözler


Pazar günü yapilicak


en güzel aile sözleri


en güzel hafta sonu mesajları


cuma ve günaydın mesajları


dini sabah mesajı


cuma sabahı mesajları


günaydın mesajları facebook resimli ,Bu Ekim ayinin ilk hafatsi pazartesine Özel Resimli Kapak Sözler, Resimli Günaydin Mesajlari yer alır. Facebookta paylaşmanız için Resimli hayirLi sabah Kapak Sözler,i bir araya getirdik


resimli komik günaydın mesajı


yeni başlangıç mesajları resimli


yeni hafta mesajları


yeni hafta mesajları facebook


Eğer zevkli ve güzel Sohbet etmek istiyorsan Türkiyenin en hızlı ve ücretsiz mobil mp3 şarkı arama sitesimizden,bedava müzik dinlerken Mircte Sohbet Farki ile 24 Saat Full Sohbet Radyo Yayını ve Chat ile Sohbet Odaları Seni Bekliyor ..

günün Sözü Kuşlar ayaklarıyla, insanlar dilleriyle yakalanırlar.Fuller..

Mircte.Net @ Copyright © 2012 © 2017 Mircte Sohbet Odaları

Desing By eFe